رابطه جنسی چه مزیتی دارد ؟

مزایای داشتن رابطه جنسی

در این مطلب می خواهیم مزایای داشتن رابطه جنسی را مورد بررسی قرار دهیم.

 • رابطه جنسی ورزش است

این لزوما یک ورزش کامل نیست، اما می تواند به اندازه ورزش متوسط ​​برای شما مفید باشد. ضربان قلب شما را تقریباً مانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری آهسته افزایش می دهد.

 • رابطه جنسی برای سلامت قلب زنان خوب است

زنانی که هفته ای دو بار رابطه جنسی دارند نسبت به افرادی که ماهانه یک بار رابطه جنسی دارند، کمتر به بیماری های قلبی مبتلا می شوند.

 • رابطه جنسی ممکن است سردرد شما را درمان کند

رابطه جنسی به کاهش درد کمک می کند، و این شامل انواع درد از جمله میگرن می باشد.

 • رابطه جنسی استرس را کاهش می دهد

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند، هنگام مواجهه با کارهای استرس زا مانند صحبت کردن در جمع یا محاسبات، کمتر مضطرب می شوند. اما مطابق این مطالعه، رابطه جنسی با شریک زندگی مهم است و استمناء به حساب نمی آید.

 • رابطه جنسی ذهن را تقویت می کند 

رابطه جنسی با ساختن سلول های جدید مغز مرتبط بوده و این خیلی خوب است. افراد بالای 50 سال که رابطه جنسی بیشتری داشتند بهتر توانستند اعداد را به یاد بیاورند و ریاضیات ابتدایی را انجام دهند. به نظر می رسد که رابطه جنسی در این زمینه به مردان بیشتر از زنان کمک می کند اما زنان و مردانی که رابطه جنسی بیشتری دارند بهتر از کسانی که رابطه جنسی کم تری دارند این کارها را انجام می دهند.

 • رابطه جنسی باعث پیوند بیشتر با شریک زندگی می شود 

هورمون اکسی ‌توسین در طول رابطه جنسی آزاد می‌ شود و باعث ایجاد احساس صمیمیت، محبت و نزدیکی با همسرتان می شود. این هورمون به ایجاد یک رابطه قوی و پایدار کمک می‌ کند که برای همه خوب است.

 • رابطه جنسی شما را لاغر نگه می دارد

هر چه رابطه جنسی بیشتری داشته باشی، لاغرتر می شوید. آیا به این دلیل است که رابطه جنسی بیشتر شما را روی فرم نگه می دارد؟ یا به این دلیل که افراد لاغر رابطه جنسی بیشتری دارند؟ دانشمندان واقعا نمی ‌دانند.

 • رابطه جنسی برای سلامت روان مفید است

بزرگسالانی که در یک رابطه متعهد هستند و رابطه جنسی بیشتری دارند، کمتر دچار افسردگی می‌ شوند یا کمتر برای مسائل سلامت روانی دارو مصرف می‌ کنند.

 • رابطه جنسی به خواب شما کمک می کند

ارگاسم، اندورفین و اکسی‌ توسین را هم در مردان و هم زنان آزاد می ‌کند و این درد را تسکین می ‌بخشد و شما را آسوده می ‌کند. هر دوی این ها می ‌توانند به شما کمک کنند که راحت ‌تر بخوابید، اگر چه به گفته دانشمندان - و بسیاری از زنان -  این اثر در آقایان بیشتر است.

 • رابطه جنسی به بچه دار شدن کمک می کند

اگر می ‌خواهید بچه دار شوید، هر چه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که شما باردار شوید. هم چنین رابطه جنسی بیشتر هم زنان را برای بارداری آماده کرده و کیفیت اسپرم را در مردان بهبود بخشد که می ‌تواند همه چیز را تسریع کند.

 • رابطه جنسی به آینده شما کمک می کند 

افرادی که رابطه جنسی بیشتری دارند ممکن است کیفیت زندگی بهتری داشته باشند - و نه فقط اکنون بلکه در حتی آینده.

منبع مقاله 

به اشتراک بگذارید

نویسنده

Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

مجله زناشویی زندگی روان ، برترین مجله معرفی مقالات روانشناسی زناشویی در ایران . در این مجله به موضوعات زناشویی ، مشاوره فردی آقایان و مشاوره فردی خانم ها پرداخته می شود 

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹