چاپ کردن این صفحه

مواردی که در اتاق خواب برای شما مشکل ساز می شود

چیزهایی که می تواند در اتاق خواب مشکل ایجاد کند

اگر قبلاً نسبت به رابطه جنسی "هیجان زده" بودید ولی الان مانند قبل نیستید، ممکن است برخی از عوامل شگفت آور در این بازی نقش داشته باشند که می تواند زندگی جنسی شما را خراب کند. در این مطلب این عوامل را مورد بررسی قرار داده ایم.

دیدن پورن با شریک زندگی تان

برای زوج ها مخصوصا زوج هایی که مدت طولانی با هم هستند، خیلی رایج است که با هم پورن تماشا کنند و امیدوار باشند که هیجانی وارد رابطه جنسی شان کنند. اما با کمال تعجب، این واقعاً می تواند تأثیر معکوس داشته باشد، به خصوص اگر به درستی آمادگی لازم برای گنجاندن آن در زندگی خود نداشته باشید. گرچه پورن ممکن است برای بعضی از زوج ها راه حلی "عالی" باشد، برای برخی دیگر، می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در داخل و خارج از اتاق خواب شود. پورن می تواند انتظارات غیر واقعی را ایجاد کند. بیایید صادق باشیم، تماشای شریک زندگی تان در حالی که توسط شخصی دیگر و یا چیز دیگری تحریک شود بسیار سخت است.

از این گذشته، تماشای بیش از حد پورن، حتی با همسرتان، می تواند منجر به اختلالات جنسی مانند اختلال نعوظ ناشی از پورن و انزال زودرس شود یا این مشکلات را تشدید کند. همین طور می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس تان شود مخصوصا اگر آنچه را که می بینید با خودتان مقایسه کنید. در نتیجه می توانید خطر ابتلا به اضطراب عملکرد یا اضطراب را به محض فکر کردن به رابطه جنسی افزایش دهید. و در حالی که اکثر آن ‌ها فرض می ‌کنند که فیلم‌ های مستهجن تنها باعث مشکلاتی برای مردان می‌ شوند، در حقیقت ، تماشای پورن همچنین می تواند منجر به بروز مشکلات جنسی در زنان مانند کم شدن میل جنسی، اختلال ارگاسم یا یا ناتوانی دزر برانگیختگی جنسی شود. بنابراین، اگر تصمیم دارید پورن را به زندگی جنسی خود بیفزایید، واقع بین باشید و مدت زمانی را که در دنیای فانتزی می گذرانید محدود کنید تا بتوانید روی دنیای واقعی تمرکز کنید.


مقاله مرتبط : اختلالات جنسی در روابط جنسی


اعتیاد به وسائل الکترونیک

شاید برای تان عجیب باشد اما وسائل الکترونیک ممکن است باعث بروز مشکلاتی شوند. تلفن های هوشمند، تبلت ها و حتی تلویزیون ها به طور پیوسته راه خود را به سوی اتاق ‌خواب باز کرده ‌اند و مشکلات بسیاری ایجاد کرده‌ اند. در حقیقت، کنار گذاشتن تلفن های شان برای زوج ها به طور فزاینده ای سخت تر شده است - حتی هنگامی که تلاش می کنند به هم نزدیک شوند. افراد به حدی به وسائل الکترونیک خود معتاد شده اند که حتی بعد از رابط جنسی به آن نگاه می کنند.

عجله در رابطه جنسی

خیلی از افراد در رابطه جنسی شان عجله می کنند که بتوانند به تماس ها، فیلم، شبکه اجتماعی، بازی، سایت های پورن و یا فعالیت هایی که به آن مشغول بودند بازگردند. برای بسیاری ، این "چیزها" از صحبت کردن با دیگران - به صورت حضوری، مهمتر شده اند. آنها همچنین از "برقراری ارتباط" با شریک زندگی در رابطه جنسی یا صرفاً با هم بودن اهمیت بیشتری پیدا کرده اند. ارتباط ما با یکدیگر قطع شده است. این قطع ارتباط حتی روی زندگی جنسی ما و روابط عاشقانه نیز تأثیر گذاشته است. بهترین راه برای جلوگیری از غلبه لوازم الکترونیکی و ایجاد مشکلات در اتاق‌ خواب، حذف آن‌ ها به خصوص در طول رابطه و فعالیت ‌های جنسی است. زمانی را برای استفاده از وسایل الکترونیکی تعیین کرده و تا روز بعد آنها را کنار بگذارید. از این زمان برای آشنایی مجدد با یکدیگر استفاده کنید - از نظر عاطفی و جنسی، در کنار هم وقت بگذرانید و خاطرات ماندگار ایجاد کنید.


مقاله مرتبط : عملکرد جنسی شوهرم ضعیفه


اتاق خواب مناسب

اتاق خوابی که قرار است ارتباط جنسی در آن صورت بگیرد، نقش مهمی در سلامت این ارتباط ایفا می ‌کند. در اتاق خوابی که آدم به اضطراب می ‌افتد، نمی‌ شود یک ارتباط جنسی سالم و آرامش بخش داشت. محیط مورد نظر باید از هر حیث کاملا امن باشد. اضطراب شایع‌ ترین عاملی است که در سیستم ‌های گیرنده مغزی اختلال ایجاد می‌ کند. ‌نکات دیگری را هم باید در ساخت و تزیین اتاق خواب مد نظر قرار داد. از جمله این ‌که، رنگ اتاق خواب باید حتما روشن باشد، نور اتاق باید کافی باشد، آینه باید حتما وجود داشته باشد و بهتر است که یک موزیک ملایم و بدون کلام هم گوش ‌تان را نوازش بدهد چرا که در این شرایط، مغزتان برای یک ارتباط جنسی سالم، آماده‌ تر می‌ شود. ‌


مقاله مرتبط : رابطه جنسی 3 نفره


 

آخرین ویرایش در 04/08/1398

به اشتراک بگذارید

نویسنده

Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید