پاسخگویی سکستراپیست به سوالات متداول جنسی

سوالات جنسی متدوال و پاسخ آن ها توسط سکستراپیست

برای بسیاری از زوج ها، صحبت در مورد خواسته ها و نیازهای شان می تواند ناخوشایند و ناراحت کننده باشد. آوا کادل روانشناس بالینی و سکستراپیست می گوید: "اگر نمی ‌توانید در مورد رابطه جنسی با شریک زندگی خود صحبت کنید، احتمالا زندگی جنسی شما زیاد طول نخواهد کشید".

بسیاری از زوج ها به سکس تراپیست مراجعه می کنند اما هنوز در مورد مسائل اساسی مانند اینکه چه زمانی دوست دارند رابطه جنسی برقرار کنند، تخیلات جنسی شان، و مرزهای جنسی شان با هم صحبت نکرده اند. در طول جلسات سکس تراپی از مراجعین خواسته می شود پرسشنامه ای درباره عادات و رضایت جنسی پر کنند. و لیستی درباره چیزهایی که در مورد یکدیگر دوست دارند بهبود پیدا کند بنویسند و در جلسه درمان مطرح کنند. در اینجا سوالاتی که معمولا توسط مراجعان مطرح می شود با ذکر پاسخ آورده ایم.

سوال: بهترین روش ها برای افزایش میل جنسی چیست؟

پاسخ: تغذیه سالم و ورزش کردن به طور مرتب میزان طبیعی جنسی بدن شما را بالا نگه می ‌دارد و دوپامین و اندورفین را در مغز شما جاری می‌ کند. برخی مواد غذایی نیز باعث افزایش میل جنسی می شوند. مانند:

  • شیرین بیان: حاوی استروژن های گیاهی است و باعث تحریک غدد جنسی می شود و اکسیژن را در دستگاه تناسلی زنان 40٪ افزایش می دهد.
  • کدوتنبل: بهترین ماده برای افزایش جریان خون در آلت تناسلی مردان است و جریان خون را 40٪ افزایش می دهد.
  • صدف: حاوی روی است، ماده معدنی اساسی برای تولید اسپرم است. همچنین تستوسترون را در زنان آزاد می کند.
  • میگو: سرشار از ید است، که به غده تیروئید برای تنظیم انرژی از جمله انرژی جنسی کمک می کند.
  • زنجبیل. یکی دیگر از مواد غذایی است که می تواند زندگی جنسی شما را با کمک جریان خون و بهبود سلامت شرایان بهبود بخشد.
  • موز. شامل آنزیمی برای تقویت میل جنسی در مردان است علاوه بر این درد مفاصل رانیز کاهش می دهد.

سوال: چگونه می توانم به همسر بگویم که چه چیزی در رختخواب می خواهم؟

پاسخ: شما می ‌توانید آنچه را که در رختخواب می‌ خواهید به شریک خود آموزش دهید و به او بگویید که چه چیزی در رابطه جنسی خود دوست دارید و یا آنچه که باعث بهتر شدن رابطه تان می شود را مستقیما بیان کنید. در ابتدا بهتر است از او تعریف کنید و سپس درخواست خود را مطرح کنید. مثلا به او بگویید من عاشق این هستم که مرا می بوسی، اگر در طول رابطه جنسی هم بیشتر مرا ببوسی بیشتر دوست دارم.

بهتر است جملات خود را با "من" شروع کنید. مثلا "من عاشق اینم که در طول رابطه جنسی باهام ارتباط چشمی برقرار می کنی" سعی کنید از انتقاد کردن خودداری کنید زیرا این کار منجر به جریحه ‌دار شدن احساسات وی می شود و نتیجه خوبی نخواهد داشت. شما می‌ خواهید به آرامی شریک خود را از طریق تقویت مثبت به سمت خواسته‌ های خود هدایت کنید.

سوال: اضطراب در طول رابطه جنسی (اضطراب عملکرد) به آسانی قابل درمان است؟

پاسخ: اضطراب عملکرد یکی از مشکلات رایج بین مراجعانی است که به سکس تراپیست مراجعه می کنند. در ابتدا بهتر است میزان تستوسترون شان بررسی شود تا مطمئن شویم هیچ مشکل جسمانی وجود ندارد.  وقتی همه جوانب بررسی شد، سپس روی مسائل روانشناختی کار می کنیم، اینکه چه اتفاق می افتد که دچار استرس شده و نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند. رابطه فرد با شریک زندگی اش مورد بررسی قرار می گیرد. رابطه جنسی پیچیده است، به همین دلیل باید همه جوانب بررسی شود و ببینیم در ذهن مراجع چه می گذرد.

سوال: بهترین راه مقابله با اختلال نعوظ چیست؟

پاسخ: تقریباً هر فردی در بعضی از مراحل زندگی اختلال نعوظ را تجربه می کند. توسط پزشگمعاینه شوید تا دریابید که آیا این بیماری ناشی از بیماری جسمی مانند فشار خون بالا یا دیابت یا عاملی عاطفی مانند استرس است. این اختلال اغلب موقت است و اکثر خانم ها درک می کنند که ممکن است این اتفاق بیفتد و مسئله مهمی برای شان نیست. خبر خوب این است که روش های درمان برای این مشکل وجود دراد، بنابراین از درخواست کمک نترسید.

سوال: چه میزان رابطه جنس نرمال است؟

پاسخ: کیفیت رابطه جنسی بسیار مهم‌ تر از کمیت روابط جنسی است و صمیمیت از روابط جنسی مهم‌ تر است. تا زمانی که زوج‌ ها یکدیگر را می‌ بوسند، در آغوش بگیرید و نسبت به یکدیگر مهربان هستند، رابطه جنسی در یک مقدار سالم دنبال خواهد شد. زوج هایی که به طور منظم صمیمیت و عشق ایجاد می کنند، خوشبخت ترین هستند.

با این حال، به طور متوسط، زوج های متاهل (یا زوج هایی که بیش از 10 سال با هم بوده اند) حدود 2 بار در ماه رابطه جنسی دارند. تعدد روابط زناشوئی را نیازهای طرفین مشخص می کند و می تواند از چند بار در روز تا یک بار در هفته و یا کمتر متفاوت باشد. تعدد رابطه زناشوئی هیچ اثر سوئی بر جسم طرفین ندارد.

 

به اشتراک بگذارید

نویسنده

Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

مجله زناشویی زندگی روان ، برترین مجله معرفی مقالات روانشناسی زناشویی در ایران . در این مجله به موضوعات زناشویی ، مشاوره فردی آقایان و مشاوره فردی خانم ها پرداخته می شود 

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹