K2 Grid

مشاوره آقایان

خودارضایی و مردان متاهل

خودارضایی در میان بزرگسالان

خودارضایی در میان بزرگسالان بسیار رایج است، با این حال این یک موضوع چالش برانگیز برای بسیاری از مردم است که در مورد آن صحبت می‌ کنند.  خودارضایی حتی برای کسانی که متاهل هستند نیز رایج است. با این حال، حتی در نزدیک ‌ترین روابط عاشقانه، ممکن است راجع به این موضوع مشکل وجود داشته باشد. افسانه‌ هایی در مورد مضرات ناشی از استمنا وجود دارد، اما طبق نظر جامعه پزشکی، استمنا باعث هیچ مشکل جسمانی، روانی یا پزشکی شناخته ‌شده نمی شود. متخصصان می گویند خودارضایی بعد از ازدواج مشکلی نخواهد داشت اگر با صمیمیت جنسی با شریک زندگی تان تداخلی نداشته باشد.

خودارضایی و افراد متاهل

برای زنان و مردان غیرمعمول نیست که علاوه بر رابطه جنسی منظم با شریک زندگی شان، خودارضایی هم داشته باشند. زنان دچار تردید و عدم اطمینان می شوند از دانستن این که شوهرشان علاوه بر رابطه جنسی منظم، خودارضایی هم دارد. شوهر ها معمولا دیدگاه مخالف دارند. آنها هنگامی بفهمند همسرشان خودارضایی می کند، برای شان تحریک کننده است اما اکثر زنان در این مورد احساس معذب بودن می ‌کنند.

آمار خودارضایی در افراد متاهل

وب سایت TheMarriageBed در سال 2013 یک بررسی غیر رسمی انجام داد و درمورد اینکه چقدر پاسخ دهندگان با تحریک خود و بدون همسرشان به ارگاسم می رسند. حدود 85 درصد از پاسخ دهندگان مرد گفته اند که بر اساس این تعریف در طی سه ماه گذشته، خودارضایی کرده اند. تنها حدود ۱۵ درصد معتقد بودند که همسران شان در مورد آن اطلاع دارند، در حالی که ۱۷ درصد آن‌ ها کاملا مطمئن بودند که همسران آن‌ ها بی‌ اطلاع هستند.


مطالب مرتبط : پورنوگرافی و آسیب آن به ازدواج


افسانه هایی در مورد استمناء

اکثر مردم از استمنا به خاطر همه پیام‌ های منفی و متفاوتی که شنیده اند در این مورد خجالت زده می شوند. برخی افسانه‌ های رایج در مورد استمنا و تاثیرات آن وجود دارد، اما برای افراد مفید است که واقعیات را در مورد این افسانه‌ ها را بدانند:

 • خودارضایی باعث ایجاد مو در کف دست نمی شود.
 • خودارضایی باعث نمی‌ شود که بینایی شما را بد کند یا باعث کور شدن شما شود.
 • خودارضایی باعث آکنه نمی شود.
 • خودارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی شما نخواهد شد.
 • خودارضایی شما را دیوانه نمی کند.
 • خودارضایی باعث ایجاد سرطان نمی شود.
 • خودارضایی باعث عقیم شدن شما نمی شود.
 • خودارضایی شما را تبدیل به یک فرد منحرف نمی‌ کند.
 • خودارضایی باعث بیمار مقاربتی نمی شود.
 • خودارضایی خود آزاری نیست.
 • خودارضایی وسیله ‌ای برای رسیدن به سبک زندگی همجنس گرایانه نیست.
 • خودارضایی غیرطبیعی نیست.
 • خودارضایی مانع رشد اجتماعی و عاطفی شما نخواهد شد.
 • خودارضایی به معنای خیانت نیست.

مزایای خودارضایی برای افراد متاهل

مجله پیشگیری گزارش می دهد که استمناء استرس را کاهش می دهد و رضایت از خود را افزایش می دهد و هر دو این اثرات می توانند به ازدواج شادتر و رضایت بخش تر کمک کند. این مجله به طور کامل از این عمل پشتیبانی می‌ کند و نشان می ‌دهد که تاثیر منفی بر روی میل جنسی ندارد بلکه آن را تحریک می‌  کند. همچنین می ‌تواند با کمک به شما در یادگیری چیزهایی که دوست دارید و دوست ندارید و اینکه چطور باید تحریک شوید و به کشف خود منجر شود. ترجیحات جنسی شما چیزی است که می ‌تواند به روابط جنسی منجر شود. این به خصوص برای زنان صادق است.

خودارضایی خیانت شریکتان به شما نیست 

پژوهش دیگری نشان می ‌دهد وجود استمنا در یک رابطه سالم است و می‌ تواند به عنوان تسریع فعالیت جنسی بیشتر عمل کند. در مورد زوج هایی که میزان رابطه جنسی که می خواهند برابر نیست چه؟ مجله پیش ‌گیری می ‌گوید که استمنا ممکن است پاسخ کاملی به این معضل باشد زیرا همسرتان به شخص دیگری خیانت نمی‌ کند. بیشتر مردم پس از لذت جنسی احساس بهتری دارند، چه تکی یا دو طرفه. اگر خودارضایی مشکلات جنسی و ازدواج را رفع کند، می تواند چیزخوبی باشد.

نتایج منفی استمناء برای افراد متاهل

 • احساسات نامناسب

همسرانی که خودشان خودارضایی نمی کنند زمانی که متوجه می شوند همسرشان این کار را انجام می دهند احساس ناخوشایندی به آنها دست می دهد. آن ‌ها خود را سرزنش می ‌کنند و فرض می‌ کنند که همسرشان از آن ها خسته شده یا ناراضی است.

 • جایگزین برای صمیمیت

زمانی خودارضایی مشکل تلقی می شود که با زندگی روزمره تداخل داشته و جایگزین صمیمیت واقعی با شخص دیگر شود.

 • اعتماد

برخی از زوج ها خودارضایی را به نوعی عهد شکنی می دانند و برخی این گونه فکر نمی کنند.

زوج‌ های متاهل چه باید بدانند؟

با توجه به نظرات و تحقیقات متناقض در رابطه با استمناء و ازدواج، ممکن است همه چیز به دیدگاه شخصی فرد مربوط باشد. افرادی که خودارضایی می کنند ممکن است این کار را با مقادیر مختلف انجام دهند. یک عدد صحیح یا غلط وجود ندارد. خودارضایی بیش از حد مشکل است اگر نمی توانید با شریک زندگی تان به ارگاسم برسید یا اعتیاد جنسی دارید. اگر فکر می کنید مشکل خودارضایی بیش از حد دارید بهتر است از یک متخصص یا درمانگر مسائل جنسی کمک بگیرید. درمانگر می ‌تواند تنها با شما کار کند، یا با شما و شریک تان برای رفع هر گونه نگرانی ‌هایی که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید.

نکنه من مقصرم که همسرم خودارضایی میکنه 

واقعیت این است که بسیاری از افراد هنوز هم در زمانی که در روابط بلند مدت مثل ازدواج هستند، خودارضایی می کنند. این بستگی به خودتان دارد که به همسرتان بگویید که خودارضایی می کنید یا نه، اما اگر متوجه شوید که همسر شما خودارضایی می کند، نباید آن را نشانه عدم کفایت خودتان تلقی کنید. تا زمانی که شما می ‌توانید یک رابطه عاطفی و فیزیکی رضایت بخش را حفظ کنید، لازم نیست نگران باشید.

https://www.verywellmind.com/ever-wonder-who-masturbates-2300805

یائسگی در مردان

آندروپوز یا یائسگی مردان یعنی چه ؟

تغییرات هورمونی بخشی طبیعی از فرایند پیری محسوب می ‌شوند. بر خلاف کاهش چشمگیر هورمون که در زنان طی یائسگی رخ می ‌دهد، تغییرات هورمون ‌های جنسی در مردان به‌ تدریج رخ می ‌دهند. برخی از پزشکان متوجه شده‌ اند که مردان همان علائمی را گزارش می ‌دهند که زنان در پیش‌ یائسگی و یائسگی تجربه می‌ کنند. در مردان، افزایش سن همراه با کاهش پیشرونده سطح هورمون مردانه یا همان تستوسترون می باشد.

درباره ما

مجله زناشویی زندگی روان ، برترین مجله معرفی مقالات روانشناسی زناشویی در ایران . در این مجله به موضوعات زناشویی ، مشاوره فردی آقایان و مشاوره فردی خانم ها پرداخته می شود 

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹