به ارگاسم رسیدن دروغین در خانم ها

تظاهر به ارگاسم در خانم ها

طبق یک بررسی صورت گرفته ۶۷ % از زنان در هنگام برقراری رابطه جنسی وانمود می کنند که به ارگاسم رسیده اند. ارگاسم دروغین به معنی نمایش دادن برخی رفتارهای صوتی، کلامی و عملی است که حاکی از رسیدن به ارگاسم هستند؛

ولی در واقع ارگاسم برای فرد رخ نداده و فرد آگاهانه این عمل را انجام می‌ دهد. به علت اینکه ارگاسم در زنان عموما نشانه بیرونی مثل خروج مایع منی، مانند مردان رخ نمی ‌دهد؛ زنان راحت‌ تر و بیشتر از مردان به ارگاسم شدن وانمود می ‌کنند. در صورتی که روند ارگاسم نمایشی ادامه داشته باشد، به تدریج به بی میلی جنسی و سردی در روابط زوجین منجر می شود.

دکتر گریر می گوید: «بیشتر زنان فکر می کنند مجبورند برای اثبات مردانگی همسرشان ارگاسم شوند، اما مردان تظاهر در این مورد را تشخیص می دهند. اگر مردی احساس کند در صمیمی ترین لحظات به او دروغ می گویید، درباره ارزش وجودی خود دچار تردید می شود؛ پس به وی نشان دهید که چه زمانی شما را تحریک می کند اما اگر ارضا نشدید یک پایان سینمایی را شبیه سازی نکنید».

برای اینكه بتوانید ارگاسم مصنوعی را شناسایی كنید در ابتدا باید بدانید كه همسر شما چگونه ارگاسم می شود. بسیاری از زنان توسط تحریك و ماساژ مستقیم كلیتوریس ارگاسم می گردند. بعضی ها با تحریك و ماساژ نقطه جی به این مهم دست پیدا می كنند. عموما زنانی كه برای ارگاسم شدن به تحریك وماساژ جی اسپات احتیاج دارند نمی توانند با ماساژ كلیتوریس به ارگاسم برسند. این یكی از رفتارهایی است كه شكل گیری آن در طول زمان رشد فرد در خودارضایی شكل می گیرد و در آن تاثیر دارد.

10 دلیل ارگاسم دروغین در زنان

 • ترس از خوب نبودن در سکس : 

  عده ای از زنان برای این که می ترسند در رابطه جنسی خوب نباشند و برای پوشاندن این مشکل به دروغ نشانه های ارگاسم را نشان می دهند .

 • طولانی شدن زمان انجام رابطه جنسی :

  برخی زنان وقتی که رابطه جنسی شان زمان زیادی می برد خسته می شوند یا به دلیل لذت نبردن از رابطه سعی می کند هر چه زودتر رابطه جنسی شان تمام شود.

 • زن ‌ها فکر می‌کنند که از سوی مردان قضاوت می ‌شوند، اما به ندرت این مسئله رخ می ‌دهد:

  با این‌که زن‌ ها این عقیده را دارند که مسئول به ارگاسم رسیدن هستند و اصلاً نیازی نیست که لذت ببرند و باید تظاهر کنند که به ارگاسم رسیده ‌اند، اما برای شان عادی است که فکر کنند مرد مقابل ‌شان درباره نحوه‌ عملکردشان چه قضاوتی می‌ کند.

 • راضی و خوشحال کردن شوهرشان :

  گاهی اوقات زنان احساس می کنند اگر ارضا نشوند شوهرشان احساس بی کفایتی می کند به همین دلیل تظاهر به ارگاسم می کنند تا شوهرشان حس بدی نداشته باشد. زن ها در رابطه جنسی بیشتر به لذت بردن مرد توجه می کنند تا لذت بردن خودشان. از آنجایی که زن ها دوست ندارند غرور مرد را جریحه دار کنند، سعی می کنند بر اساس میل و خواسته های مرد تظاهر کنند.

 • خود ارضایی:

  خود ارضایی یکی دیگر از عواملی است که افراد برای رسیدن به ارگاسم انجام می‌ دهند و برای جلوگیری از متوجه شدن همسرشان از این جریان تظاهر به ارگاسم دروغین می ‌کنند.

 • زن ‌ها باید به لحاظ روانی خود را برای رسیدن به ارگاسم آماده کنند :

  تحقیقات نشان می ‌دهد که مردان مسئول تحریک فیزیکی هستند. از آن‌جایی که رسیدن به شرایط مطلوب ذهنی (یعنی جمع کردن حواس، پذیرش حرکت ‌های مرد) مسئولیت زن است، و اگر نتواند به ارگاسم برسد برایش نوعی کمبود تعهد عاطفی تلقی می ‌شود.

 • یکی از دلایل مهم اینکه زنان را وادار می کند تا ارگاسم ساختگی انجام دهند :

  این است که از جر و بحث های طولانی و مشاجره بر سر اینکه چرا به لذت جنسی یا ارگاسم نمی رسند فراری هستند.

 • تماشای فیلم های پورن:

  به دلیل نبود آموزش های جنسی درست در جامعه و خانواده فیلم های پورنو تبدیل به الگوی روابط جنسی و آموزش می شوند در حالی که این فیلم ها رابطه جنسی را به شکل اغراق شده و غیرواقعی نشان می دهند و به نوعی فانتزی جنسی هستند تا یک رابطه جنسی صحیح .

 • در یک رابطه‌ سطحی، رسیدن به یک ارگاسم دروغی قابل‌ قبول ‌تر است :

  زن‌ ها هم‌ چنان این مشکل را دارند که می ‌خواهند درباره نگرانی‌ های شان درباره مسائل جنسی با شریک ‌شان ارتباط برقرار کرده و صحبت کنند. بنابراین سعی می ‌کنند وانمود کنند که به ارگاسم رسیده ‌اند.

 • احساس درد :

  زنانی که هنگام رابطه جنسی درد دارند برای اینکه زودتر این رابطه تمام شود تا درد کمتری بکشند ارگاسم دروغین را به نمایش می گذارند.

ارگاسم ضروری ‌ترین قسمت از چرخه پاسخ جنسی نیست و بدانید می ‌توان گاهی اوقات بدون آن هم از رابطه لذت برد. برای همسرتان توضیح دهید که گاهی اوقات ارگاسم اتفاق نمی ‌افتد و به او اطمینان دهید نیازی به نگرانی نیست و این امر از بی کفایتی او نیست. اما اگر به ارگاسم نرسیدن تان، اتفاقی دائمی و یا با تناوب زیاد است، ممکن است به کمک متخصص احتیاج داشته باشید.


مقاله مرتبط : چرا برخی زنان به ارگاسم نمی رسند ؟

مقاله مرتبط : حقایقی در مورد ارگاسم که نمی دانید 


اگر تا به حال ارگاسم را تجربه نکرده اید، حتما از کمک تخصصی استفاده کنید. اگر قبلا ارگاسم را تجربه می‌ کرده اید ولی الان به ارگاسم نمی رسید از خدمات مشاوره زناشویی روانشناسی بهره بگیرید.

آخرین ویرایش در 06/08/1398

به اشتراک بگذارید

نویسنده

Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ما

مجله زناشویی زندگی روان ، برترین مجله معرفی مقالات روانشناسی زناشویی در ایران . در این مجله به موضوعات زناشویی ، مشاوره فردی آقایان و مشاوره فردی خانم ها پرداخته می شود 

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹