Super User

Super User

رابطه جنسی در خواب یا سکسومنیا

راه رفتن در خواب، صحبت کردن در خواب و حتی رانندگی در خواب انواع مختلفی از اختلالات خواب هستند که احتمالاً قبلاً از آنها شنیده اید. یکی از اختلالات خواب که ممکن است با آن آشنا نباشید، رابطه جنسی در خواب یا سکسومنیا است.

آیا سکسومنیا یک رابطه جنسی است ؟

سکسومنیا که به عنوان رابطه جنسی در خواب نیز شناخته می شود یک اختلال محسوب می شود. افراد مبتلا به این اختلال در هنگام خواب عمیق یا NREM اعمال جنسی انجام می دهند. در خواب عمیق تنفس و ضربان قلب کاهش یافته و فشار خون کاهش می یابد در اینجا فرد می تواند طیف گسترده ای از اعمال جنسی را انجام دهد مانند: استمناء، ناله کردن یا تلاش برای بوسیدن شریک زندگی خود و حتی ممکن است برای برقراری رابطه جنسی تلاش کنند؛ علاوه بر این، شدت رفتار جنسی آنها می تواند از خشونت تا پرخاشگرانه متفاوت باشد.

مشکل سکسومنیا چیست ؟

مشکل سکسومنیا این است که فرد مبتلا به این اختلال ممکن است متوجه نشود که دچار آن شده است. شرکاء، والدین، ​​هم اتاقی ها یا دوستان ممکن است ابتدا متوجه این رفتارها شوند. ممکن است شخص مبتلا به این بیماری تا این که شخص دیگری آن را مورد توجه خود قرار ندهد، از وقوع آن اطلاع نداشته باشد.

علت اختلال سکسومنیا

علت اصلی این اختلال نادر، مشخص نیست. تحقیقات نشان داده است که افرادی که دچار اختلال خواب مانند راه رفتن در خواب و صحبت کردن در خواب هستند بیشتر در معرض این اختلال قرار دارند. همچنین مشخص شده است که استرس، کمبود خواب و برخی از داروها می توانند این اختلال را ایجاد کنند.

این بیماری در مردان بسیار بیشتر از زنان است. گزارش شده است كه زنان معمولاً تمایل به خودارضایی و ناله كردن دارند، در حالی كه مردان دوست دارند مقاربت كنند.

عوامل افزایش دهنده احتمال سکسومنیا

 • کمبود خواب
 • فرسودگی شدید
 • مصرف بیش از حد الکل
 • استفاده از مواد مخدر غیرقانونی
 • اضطراب
 • فشار روانی
 • شرایط نامناسب خواب
 • بهداشت خواب ضعیف

درمان اختلال سکسومنیا

برای درمان اختلال سکسومنیا معمولا از داروهای ضد اضطراب از جمله بنزودیازپین استفاده می کنند. گزارش شده است که این دارو برای بعضی افراد موثر است و اختلال را درمان می کند. در بعضی موارد هم داروهای ضد افسردگی برای این افراد تجویز می شود.

این افراد چون دچار اختلال خواب هستند یکی از روش های درمان، بهبود بهداشت خواب در این افراد است و باید قبل از خواب آرامش خود را بالا ببرند. در بیشتر موارد گزارش شده، هنگامی خواب افراد پایدار و با کیفیت می شود، علائم سکسومنیا کاهش می یابد یا برطرف می شود.

درمان های روانشناختی سکسومنیا

مراجعه به روانشناس نیز ممکن است احساس خجالت و شرم ناشی از سکسومنیا را کاهش دهد. با شرکت در جلسات گروه درمانی و مشاهده افرادی شبیه به خود علائم عاطفی، روانی و اجتماعی این اختلال به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

 

 مرکز مشاوره اکسیر

 

وارد اتاق مشاوره بشیم 

امروز میخوایم در مورد یک دوستی که به مرکز مشاوره اکسیر مراجعه کردند و برای پیدا کردن یک شغل نیمه وقت دچار مشکل بودند صحبت کنیم . 

اسامی به کاربرده در این گفتگو با نام اصلی مراجع متفاوت است .

 

روانشناس : خب ، لیلا جان گفتی میخوای درباره مشکلاتت در رابطه با پیدا کردن یه شغل نیمه وقت صحبت کنی 

مراجع : بله ، به پول احتیاج دارم ولی ، نمی دونم چی کار باید بکنم ..

روانشناس : همین الان داشتی به چی فکر می کردی لیلا جان ؟

مراجع : فکر می کنم نمی تونم از عهده یک شغل بربیام 

روانشناس : و این فکر چه احساسی رو در تو به وجود میاره ؟ 

مراجع : نمیدونم خیلی ناراحتم . یه احساس خیلی بدی دارم .

روانشناس : خب حالا بگو ببینم چی باعث شده که فکر میکنی از عهده انجام دادن کار بر نمیای . 

مراجع : اخه من همین الانم که دانشجوام از عهده کلاسام برنمیام 

روانشناس : خب دیگه ؟

مراجع : من احساس میکنم حتی توانایی اینو ندارم که برم دنبال کار بگردم بعد چه برسه بخوام هر روز هم برم سرکار

روانشناس : باشه حالا به اون هم می پردازیم . ولی الان میخوایم راجب این صحبت کنیم که بیشتر برات سخته که دنبال کار بگردی و کار پیدا کی ، ولی شاید اگر همین الان شغل داشته باشی سر کار رفتن اونقدرها هم برات سخت نباشه .

مراجع : چیز دیگه نیست . فقط مشکل همینه 

روانشناس : حالا بخوایم برعکسش رو نگاه کنیم چی ؟ یعنی اینکه چه شواهدی وجود داره که نشون بده تو از عهده کار برمیای ؟

مراجع : نمیدونم ولی فکر میکنم اگه شغل سبکی باشه و به صورت نیمه وقت بتونم برم ، شاید بتونم انجام بدم .

روانشناس : مثلا چه شغلی ؟

مراجع : مثلا فروشندگی . پارسال هم فروشندگی داشتم 

روانشناس : فکر میکنی کجا بتونی فروشندگی کنی ؟

مراجع : راستش دارم به فروشگاه کتاب دانشگاه فکر میکنم . روی در ورودی آگهی استخدام زده . 

روانشناس : خب اگه توی اون فروشگاه مشغول به کار بشی فکر میکنی بدتری اتفاقی که بیفته چیه ؟

مراجع : فکر کنم اینه که از عهده کار برنیام

روانشناس : و اگه اینجوری بشه ، زنده نمیمونی ؟

مراجع : معلومه خوب ولی کار رو از دست میدم .

روانشناس : و بهترین اتفاقی که ممکنه بیفته چی ؟

مراجع : این که به راحتی بتونم کار رو انجام بدم .

روانشناس : و واقع بینانه ترین اتفاق چی میتونه باشه ؟

مراجع : خوب احتمالا آسون نیست مخصوصا اول کار. ولی خب شایدم بتونم انجام بدم 

روانشناس : نتیجه فکر اولت چیه ؟ 

مراجع : باعث میشه احساس غمگینی بکنم 

روانشناس : و نتیجه و اثر تغییر فکر چیه  منظورم رسیدن به این نتیجه اس که این احتمال وجود داره که بتونی توی کتاب فروشی کار کنی ؟

مراجع : احساس بهتری پیدا می کنم . 

روانشناس : خوب حالا می خوای چی کار کنی ؟

مراجع : می روم فروشگاه توی دانشگاه امروز صحبت می کنم 

روانشناس : و حالا چه احساسی داری ؟

مراجع : یک کمی بهترم و یکه کمی البته نگرانم ولی فکر میکنم بتونه از عهدش بر بیام 

 

مطالب دیگر : من و نوروتراپیستم 

 

تست آنلاین باورهای ازدواج

تست آنلاین باورهای ازدواج

در زندگی ها و ازدواج ها ، باورهای مختلفی در بین مردم وجود دارند همانند اینکه زن خوب ، کارهای منزل را انجام می دهد و شوهر خوب وظایف بیرون را و یا تولد بچه باعث بهبودی رابطه زناشویی می شود ، اما این موارد در همه خانواده ها و همه فرهنگ ها به صورت یکسان و مشابه نیستند . به همین منظور تست آنلاین باورهای منطقی ازدواج به شما معرفی می کنیم تا بتوانید به دقت به سوالات پاسخ داده و فرهنگ خود را بشناسید و حتما پیش از ازدواج به طرف مقابل رابطتون مطرح کنید و باورهای او را هم بسنجید .

 

برای شروع کلیک نمایید 

تست آنلاین نگرش به ازدواج

تست آنلاین نگرش به ازدواج

تست آنلاین نگرش به ازدواج یکی از مهم ترین تست های روانشناسی است که دو نفر قبل از ازدواج کردن حتما بایستی این تست را انجام داده و در مورد نگرش خود به ازدواج آگاه شوند و پاسخ را نیز هم به طرف مقابل خود در رابطه نشان دهند و هم با روانشناس و مشاور پیش از ازدواج این موضوع را در میان بگذارند و راهنمایی بگیرند . 

 

این تست برای آن دسته از زوج هایی مناسب است که تصمیم به ازدواج کردن گرفته اند و در مراحل اولیه اقدام و مشاوره پیش از ازدواج هستند 

 

برای شروع تست کلیک نمایید 

راه های درمان افسردگی

آیا افسردگی قابل درمان است؟

افسردگی قابل‌درمان است و بسیاری از مردم در هنگام درمان با دارو، روان‌درمانی و یا ترکیبی از این دو، شاهد پیشرفت در علائم خود هستند. اما درمان باید برای هر کس متفاوت باشد.  آنچه که برای یک فرد کار می‌کند ممکن است لزوما برای فرد دیگر کارساز نباشد.

علائم افسردگی چیست؟

غم و ناراحتی تنها  قسمت کوچکی از بیماری افسردگی محسوب می شود و گاهی برخی افراد اصلا احساس ناراحتی و اندوه نمی کنند. افراد مختلف دارای نشانه های متفاوتی هستند.

تعدادی از علائم افسردگی شامل موارد زیر می شود:

 • حس غم، اضطراب و پوچی مداوم
 • حس ناامیدی و بدبینی
 • حس گناه، بی ارزش بودن و درماندگی
 • از دست دادن علاقه به فعالیت های مورد علاقه و لذت بخش
 • کاهش انرژی و خستگی
 • دشواری در تصمیم گیری، تمرکز و به یاد آوردن
 • بی خوابی، زیاد خوابیدن و بیداری صبح زود
 • تغییر در اشتها و وزن
 • داشتن افکار مرگ و خودکشی و یا تلاش برای خودکشی
 • کج خلقی و زود رنجی
 • سردرد، گرفتگی عضلات، مشکلات گوارشی بدون دلایل جسمانی که حتی با درمان تسکین نمی یابند.

درمان های افسردگی

درمان بین فردی

درمان بین فردی نسبتاً کوتاه است. جلسات بسیار ساختار یافته است. این درمان بر این اساس است که روابط شما در خط مقدم افسردگی قرار دارد. هدف از درمان، کمک به بیماران برای بهبود مهارت ‌هایی مانند مهارت‌ های ارتباطی و مهارت‌ های حل تعارض است.

درمان شناختی رفتاری

درمان شناختی رفتاری بر کمک به افراد در شناسایی و جایگزینی تحریفات شناختی و الگوهای رفتاری تقویت کننده احساس افسردگی متمرکز است. معمولاً كوتاه مدت است و بر مشكلات و مهارت هاي موجود تمركز مي كند.

آموزش مهارت ‌های اجتماعی

درمان مهارت ‌های اجتماعی به بیماران آموزش می ‌دهد که چگونه روابط سالم برقرار کنند. هدف این است که بیماران ارتباطات را بهبود ببخشند و یاد بگیرند چطور یک شبکه اجتماعی قوی با افراد براساس صداقت و احترام بسازند.

روان پویشی

درمان روانپویشی اغلب در فیلم ها نمایش داده می شود. این درمان شامل کمک به بیماران برای کشف زخم‌ های عاطفی و التیام نیافته آن‌ ها از گذشته می ‌باشد. هدف این است که به افراد کمک شود تا یاد بگیرند چگونه افسردگی آن‌ ها به تجربیات گذشته و درگیری‌ های حل ‌نشده مرتبط است. درمانگر به بیماران کمک می ‌کند تا به این مسائل رسیدگی کنند تا بتوانند به شیوه ‌ای مفید پیش بروند.

مشاوره حمایتی

مشاوره حمایتی بدون ساختار است  و بر گوش دادن به بیمار متمرکز است. از بیماران برای پرداختن به هر موضوعی که می ‌خواهند صحبت کنند دعوت می شود و درمانگر از همدلی برای درک و پشتیبانی استفاده می‌ کند.

فعال سازی رفتاری

فعال سازی رفتاری باعث افزایش آگاهی از فعالیت های دلپذیر می شود. درمانگر به دنبال افزایش تعامل مثبت بین بیمار و محیط است. با فعال شدن و درگیر شدن در فعالیت های لذت بخش تر ، ممکن است علائم افسردگی کاهش یابد.

حل مساله

هدف از حل مساله، تعریف مشکلات بیمار است. سپس راه‌ حل‌های متعددی ارائه می ‌شود. درمانگر به بیمار در ارزیابی گزینه‌ ها و انتخاب یک راه‌ حل کمک می ‌کند.

خانواده یا زوج درمانی

زمانی که افسردگی بر دیگر اعضای خانواده تاثیر می ‌گذارد، ممکن است خانواده یا زوج درمانی در نظر گرفته شود. درمانی که شامل دیگر اعضای خانواده است بر روابط بین فردی تمرکز می ‌کند. نقش هایی که اعضای مختلف خانواده در افسردگی بیمار ایفا می کنند ، مورد بررسی قرار می گیرد. آموزش در مورد افسردگی به طور کلی ممکن است بخشی از خانواده درمانی باشد.

بستری شدن

اگر بیمار برای خود یا اطرافیانش خطرناک باشد بستری شدن در نظر گرفته می شود. برای مثال اگر بیماری به طور جدی به خودکشی فکر  کند نیازمند بستری شدن است.

دارو درمانی

داروهای مختلفی وجود دارند که می‌توانند به کاهش علایم افسردگی کمک کنند. متخصصان با توجه به شدت و علائم افسردگی برای فرد ممکن است دارو نیز تجویز کنند. داروی ضد افسردگی به همراه روان درمانی دارای بالاترین اثر درمانی است. با این حال بسیاری از بیماران انتظار دارند تنها با مصرف دارو بهبودی کامل پیدا نمایند. لازم به ذکر است داروی ضد افسردگی برای کاهش علائم افسردگی مخصوصا زمانی که بیمار مبتلا به افسردگی اساسی است کاربردی حیاتی دارد. اما پس از کاهش شدت علائم، روان درمانی ضرورت یافته و با توجه به نظر متخصص داروها نیاز به تعدیل و یا قطع خواهند داشت.

همانطور که می دانید هر دارویی علاوه بر مزایا، عوارضی نیز دارد. از طرفی افسردگی تنها یک بیماری فیزیکی نبوده و نیاز به درمان های روانشناختی دارد. بنابراین استفاده صرف از دارو نمی تواند به حل کامل مشکل بیانجامد.

 

https://www.verywellmind.com/treatments-for-depression-1065502

ازدواج بدون رابطه جنسی

آیا در یک ازدواج بدون رابطه جنسی هستید؟

ازدواج بدون رابطه جنسی به عنوان ازدواجی که کم ‌ترین فعالیت جنسی یا بدون فعالیت جنسی بین دو نفر تعریف می‌ شود. تخمین زده می‌ شود که حدود ۲ درصد از ازدواج ها را شامل می شود. یک زوج متاهل می تواند مانند هم اتاقی باشند. اگر هر دو با این قضیه مشکلی نداشته باشند، نگرانی محسوب نمی شود. اما این موضوع به ندرت اتفاق می ‌افتد. معمولا، یک یا هر دو شریک به طور قابل ‌توجهی ناامید یا آسیب ‌دیده از چنین شرایطی هستند.

دلایل متداول برای ازدواج بدون رابطه جنسی

در تحقیقی تخمین زده شده که 15 درصد زوج های متاهل 6 ماه تا یک سال با همسر خود رابطه جنسی نداشته اند. دلایل زیادی وجود دارد که ازدواج بدون رابطه جنسی می شود:

 • عدم هماهنگی میل جنسی
 • تعارض در روابط
 • احساسات منفی نسبت به شریک زندگی مانند رنجش و یا خشم
 • خستگی
 • بی حوصلگی
 • خیانت
 • زایمان
 • استرس
 • اختلال نعوظ
 • اختلال بی میلی جنسی
 • درگیری قدرت
 • عوارض جانبی داروها
 • افسردگی و یا مسائل مربوط به سلامت روانی
 • سابقه آزار جنسی
 • اعتیاد به پورنوگرافی
 • استرس بیش از حد
 • تنبیه یا پرخاشگری منفعلانه محروم سازی از رابطه جنسی

مطالب مرتبط : آشنایی با اختلالات جنسی در مردان و زنان


نکاتی برای کمک به ازدواج بدون رابطه جنسی

 • علائم ازدواج با رابطه جنسی کم را تشخیص دهید

 • با همسرتان در رابطه با مشکل رابطه جنسی کم یا نبود رابطه جنسی در ازدواج صحبت کنید. ممکن است دشوار باشد اما لازم است.

 • قبول کنید که تغییر ازدواج بدون رابطه جنسی شما آسان نخواهد بود. هر دوی شما باید تصمیم بگیرید که یک ازدواج سالم ‌تر داشته باشید.

 • همانطور که صحبت می‌کنید، در مورد راه‌ هایی که هر دوی شما فکر می ‌کنید می‌ توانید زندگی جنسی خود را از نو شروع کنید، تصمیم بگیرید.

 • یک فعالیت جدید را با هم در نظر بگیرید. شما باید تلاش کنید تا عشق خود را تجدید کرده و آن جرقه ای را که در ابتدا داشته‌اید را ایجاد کنید. چیزهای جدید و قرارهای عاشقانه کمک می کند.

 • مراجعه به پزشک برای پرداختن به شرایط پزشکی که بر زندگی جنسی شما تاثیر می‌ گذارد. راه‌ حل ‌های زیادی وجود دارند که می ‌توانند کمک کنند، اما شما باید به پزشک خود صادق باشید. آن‌ ها همه چیز را شنیده ‌اند و اگر صادق باشید قادر به کمک خواهند بود.

 • کارگاه یا سمینار برای کمک به ارتباط و روابط تان را امتحان کنید.

 • رابطه جنسی را در برنامه خود قرار دهید. شاید عاشقانه به نظر نرسد اما اگر درست انجام شود بسیار هم عاشقانه خواهد بود.

 • مراجعه به یک درمانگر حرفه ای را در نظر بگیرید که در رابطه با مسائل جنسی کار کرده است. درمانگر در زمینه روابط جنسی بسیار می تواند به شما کمک کند.

https://www.verywellmind.com/sexless-marriages-2303254

 

خودارضایی و مردان متاهل

خودارضایی در میان بزرگسالان

خودارضایی در میان بزرگسالان بسیار رایج است، با این حال این یک موضوع چالش برانگیز برای بسیاری از مردم است که در مورد آن صحبت می‌ کنند.  خودارضایی حتی برای کسانی که متاهل هستند نیز رایج است. با این حال، حتی در نزدیک ‌ترین روابط عاشقانه، ممکن است راجع به این موضوع مشکل وجود داشته باشد. افسانه‌ هایی در مورد مضرات ناشی از استمنا وجود دارد، اما طبق نظر جامعه پزشکی، استمنا باعث هیچ مشکل جسمانی، روانی یا پزشکی شناخته ‌شده نمی شود. متخصصان می گویند خودارضایی بعد از ازدواج مشکلی نخواهد داشت اگر با صمیمیت جنسی با شریک زندگی تان تداخلی نداشته باشد.

خودارضایی و افراد متاهل

برای زنان و مردان غیرمعمول نیست که علاوه بر رابطه جنسی منظم با شریک زندگی شان، خودارضایی هم داشته باشند. زنان دچار تردید و عدم اطمینان می شوند از دانستن این که شوهرشان علاوه بر رابطه جنسی منظم، خودارضایی هم دارد. شوهر ها معمولا دیدگاه مخالف دارند. آنها هنگامی بفهمند همسرشان خودارضایی می کند، برای شان تحریک کننده است اما اکثر زنان در این مورد احساس معذب بودن می ‌کنند.

آمار خودارضایی در افراد متاهل

وب سایت TheMarriageBed در سال 2013 یک بررسی غیر رسمی انجام داد و درمورد اینکه چقدر پاسخ دهندگان با تحریک خود و بدون همسرشان به ارگاسم می رسند. حدود 85 درصد از پاسخ دهندگان مرد گفته اند که بر اساس این تعریف در طی سه ماه گذشته، خودارضایی کرده اند. تنها حدود ۱۵ درصد معتقد بودند که همسران شان در مورد آن اطلاع دارند، در حالی که ۱۷ درصد آن‌ ها کاملا مطمئن بودند که همسران آن‌ ها بی‌ اطلاع هستند.


مطالب مرتبط : پورنوگرافی و آسیب آن به ازدواج


افسانه هایی در مورد استمناء

اکثر مردم از استمنا به خاطر همه پیام‌ های منفی و متفاوتی که شنیده اند در این مورد خجالت زده می شوند. برخی افسانه‌ های رایج در مورد استمنا و تاثیرات آن وجود دارد، اما برای افراد مفید است که واقعیات را در مورد این افسانه‌ ها را بدانند:

 • خودارضایی باعث ایجاد مو در کف دست نمی شود.
 • خودارضایی باعث نمی‌ شود که بینایی شما را بد کند یا باعث کور شدن شما شود.
 • خودارضایی باعث آکنه نمی شود.
 • خودارضایی باعث کوچک شدن آلت تناسلی شما نخواهد شد.
 • خودارضایی شما را دیوانه نمی کند.
 • خودارضایی باعث ایجاد سرطان نمی شود.
 • خودارضایی باعث عقیم شدن شما نمی شود.
 • خودارضایی شما را تبدیل به یک فرد منحرف نمی‌ کند.
 • خودارضایی باعث بیمار مقاربتی نمی شود.
 • خودارضایی خود آزاری نیست.
 • خودارضایی وسیله ‌ای برای رسیدن به سبک زندگی همجنس گرایانه نیست.
 • خودارضایی غیرطبیعی نیست.
 • خودارضایی مانع رشد اجتماعی و عاطفی شما نخواهد شد.
 • خودارضایی به معنای خیانت نیست.

مزایای خودارضایی برای افراد متاهل

مجله پیشگیری گزارش می دهد که استمناء استرس را کاهش می دهد و رضایت از خود را افزایش می دهد و هر دو این اثرات می توانند به ازدواج شادتر و رضایت بخش تر کمک کند. این مجله به طور کامل از این عمل پشتیبانی می‌ کند و نشان می ‌دهد که تاثیر منفی بر روی میل جنسی ندارد بلکه آن را تحریک می‌  کند. همچنین می ‌تواند با کمک به شما در یادگیری چیزهایی که دوست دارید و دوست ندارید و اینکه چطور باید تحریک شوید و به کشف خود منجر شود. ترجیحات جنسی شما چیزی است که می ‌تواند به روابط جنسی منجر شود. این به خصوص برای زنان صادق است.

خودارضایی خیانت شریکتان به شما نیست 

پژوهش دیگری نشان می ‌دهد وجود استمنا در یک رابطه سالم است و می‌ تواند به عنوان تسریع فعالیت جنسی بیشتر عمل کند. در مورد زوج هایی که میزان رابطه جنسی که می خواهند برابر نیست چه؟ مجله پیش ‌گیری می ‌گوید که استمنا ممکن است پاسخ کاملی به این معضل باشد زیرا همسرتان به شخص دیگری خیانت نمی‌ کند. بیشتر مردم پس از لذت جنسی احساس بهتری دارند، چه تکی یا دو طرفه. اگر خودارضایی مشکلات جنسی و ازدواج را رفع کند، می تواند چیزخوبی باشد.

نتایج منفی استمناء برای افراد متاهل

 • احساسات نامناسب

همسرانی که خودشان خودارضایی نمی کنند زمانی که متوجه می شوند همسرشان این کار را انجام می دهند احساس ناخوشایندی به آنها دست می دهد. آن ‌ها خود را سرزنش می ‌کنند و فرض می‌ کنند که همسرشان از آن ها خسته شده یا ناراضی است.

 • جایگزین برای صمیمیت

زمانی خودارضایی مشکل تلقی می شود که با زندگی روزمره تداخل داشته و جایگزین صمیمیت واقعی با شخص دیگر شود.

 • اعتماد

برخی از زوج ها خودارضایی را به نوعی عهد شکنی می دانند و برخی این گونه فکر نمی کنند.

زوج‌ های متاهل چه باید بدانند؟

با توجه به نظرات و تحقیقات متناقض در رابطه با استمناء و ازدواج، ممکن است همه چیز به دیدگاه شخصی فرد مربوط باشد. افرادی که خودارضایی می کنند ممکن است این کار را با مقادیر مختلف انجام دهند. یک عدد صحیح یا غلط وجود ندارد. خودارضایی بیش از حد مشکل است اگر نمی توانید با شریک زندگی تان به ارگاسم برسید یا اعتیاد جنسی دارید. اگر فکر می کنید مشکل خودارضایی بیش از حد دارید بهتر است از یک متخصص یا درمانگر مسائل جنسی کمک بگیرید. درمانگر می ‌تواند تنها با شما کار کند، یا با شما و شریک تان برای رفع هر گونه نگرانی ‌هایی که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید.

نکنه من مقصرم که همسرم خودارضایی میکنه 

واقعیت این است که بسیاری از افراد هنوز هم در زمانی که در روابط بلند مدت مثل ازدواج هستند، خودارضایی می کنند. این بستگی به خودتان دارد که به همسرتان بگویید که خودارضایی می کنید یا نه، اما اگر متوجه شوید که همسر شما خودارضایی می کند، نباید آن را نشانه عدم کفایت خودتان تلقی کنید. تا زمانی که شما می ‌توانید یک رابطه عاطفی و فیزیکی رضایت بخش را حفظ کنید، لازم نیست نگران باشید.

https://www.verywellmind.com/ever-wonder-who-masturbates-2300805

عوامل بزرگ شخصیت ها

پنج عامل بزرگ شخصیت را بشناسیم

مدل پنج عامل بزرگ شخصیت که توسط مک کری و کاستا طرح شده ‌اند، پنج بعد اساسی را برای شخصیت معرفی می‌کند و هر بعد در بر گیرنده‌ تعدادی از صفات خاصی است که مجموع آن صفات مدل پنج عامل شخصیتی را تشکیل می ‌دهند.

تست آنلاین تمایلات جنسی

تست آنلاین تمایلات جنسی

یکی از مهم ترین جنبـه هـای یـک زندگی زناشویی، رضایتی است که همسران در روابط جنسی خـویش بدست می آورند . آمار طـلاق که معتبرترین شـاخص در زندگی زناشـویی اسـت ، نشانگر آن است که رضایت زناشویی بـه آن آسـانی که فکرش را می کنیم قابـل دستیابی نیست .

تست آنلاین میزان هات بودن

تست آنلاین سنجش میزان هات بودن

سنجش میزان هات بودن یا میزان شهوت یکی از مهمترین سنجش هاست که بایستی حتما توسط همه افراد انجام شود . به این دلیل که خیلی از عدم رضایت ها از زندگی های مشترک در افراد ، عدم وجود یک رابطه جنسی درست و مناسب است که آن نیز از سنجیده نشدن میزان شهوت و هات بودن افراد یک رابطه است که حتما بایستی بررسی شود تا از بوجود آمدن مشکلات بعدی در زندگی مشترک جلوگیری شود . 

صفحه1 از3

درباره ما

مجله زناشویی زندگی روان ، برترین مجله معرفی مقالات روانشناسی زناشویی در ایران . در این مجله به موضوعات زناشویی ، مشاوره فردی آقایان و مشاوره فردی خانم ها پرداخته می شود 

جدیدترین ارسال ها

راه های ارتباطی

شعبه شهرک غرب

۸۸۵۷۱۸۰۰ – ۸۸۰۷۸۵۸۵
۸۸۵۸۱۷۸۶ – ۸۸۰۷۸۸۴۴

شعبه فلکه اول تهرانپارس (کیمیای زندگی)

۷۶۷۱۰۸۲۳ – ۷۷۸۸۲۸۱۷
۷۶۷۱۰۸۱۹