چاپ کردن این صفحه

خودشیفتگان جنسی را بشناسیم

خودشیفتگی جنسی چیست؟

آیا تا به حال احساس کرده اید که مورد سوء استفاده شریک جنسی خود قرار گرفته اید؟ آیا آنها فقط زمانی که می خواهند رابطه جنسی داشته باشند شما را دوست دارند؟ آیا شریک جنسی شما فقط به لذت خودش اهمیت می دهد و همیشه شما را در جایگاه دوم قرار می دهد؟ اگر هر یک از این ها برای شما آشنا به نظر می رسد، شاید لازم باشد در مورد خودشیفتگی جنسی بدانید.

ویژگی های خودشیفتگان جنسی

خودشیفتگی جنسی با اختلال شخصیت خودشیفتگی موارد مشترک زیادی دارد. در اینجا برخی از ویژگی های خودشیفتگان جنسی آورده شده است:

  • خودخواهی جنسی (آنها فقط به لذت خودشان اهمیت می دهند).
  • عدم همدلی (آنها خود را جای شریک زندگی خود قرار نمی دهند و به نیازهای جسمی یا عاطفی آن شخص اهمیت نمی دهند).
  • آنها نیاز به کنترل و تسلط بر شخص دیگر دارند.
  • آنها روابط بدون تعهد را ترجیح می دهند.
  • خودشیفتگان جنسی بیش از حد نگران ظاهر بدنی خود هستند.
  • آنها نسبت به دیگران احساس برتری دارند.

خودشیفتگی جنسی

خودشیفتگان جنسی در هنر اغواگری بسیار مهارت دارند. آن ‌ها معمولا بسیار جذاب و خوش زبان هستند و به نظر می ‌رسد که به دیگران اهمیت می ‌دهند. علاوه بر این، خودشیفتگان جنسی معمولاً بسیار جذاب هستند (نه فقط از نظر جسمی). ظاهر فیزیکی آن‌ ها، اعتماد به نفس، و قاطعیت صفات مثبت آن ها هستند. افرادی که بیشتر به این ویژگی‌ ها واکنش نشان می ‌دهند معمولا به شدت وابسته و یا عزت ‌نفس پایینی دارند. این افراد احساس کاذب خود ارزشمندی دارند. آن‌ ها آنچنان روی خودشان متمرکز شده ‌اند که برای شان غیر ممکن است که به دیگران اهمیت بدهند. در نتیجه، آن ‌ها هرگز سعی نمی ‌کنند که خود را در جای دیگران قرار دهند و اغلب کاملا بی ‌احساس هستند.

جنبه تاریک خودشیفتگان جنسی

هنگامی که کسی در دام خودشیفتگان جنسی قرار می گیرد، در آغاز همه چیز می تواند عالی به نظر برسد. با این وجود، قربانی سرانجام متوجه خواهد شد که چیزی اشتباه است و قسمت تاریک خودشیفتگی جنسی را کشف می کند. آن ها زمانی رابطه جنسی برقرار می کنند که خودشان بخواهند و به روشی که خودشان دوست دارند. آن ‌ها هیچ وقت نگران نیازهای جنسی شما نیستند. در نتیجه، چیزی که در ابتدا با شور و هیجان شروع شد، به درد و رنج تبدیل خواهد شد. در نهایت، رابطه جنسی منجر به احساس تحقیر شدن می شود. می توانید با آنها در مورد کارهایی که انجام می دهند صحبت کنید، اما یک خودشیفته جنسی هرگز اشتباهات خود یا عدم همدلی را تصدیق نمی کند. در عوض، به شما خواهند گفت:

  • "توقعات زیادی داری"
  • "قبلا این ها مشکل نبوده"
  • "شریک های جنسی قبلی من معتقد بودند من بهترینم"
  • "شاید بخاطره مشکل جسمی به ارگاسم نمی رسی"

در واقع، آنها همیشه شما را مقصر همه چیز می دانند. و مسئولیت آن را قبول نمی کنند و نمی پذیرند که اشتباه می کنند.

رابطه جنسی به عنوان مجازات

زمانی که پای قدرت وسط باشد رابطه جنسی می تواند خطرناک باشد. خودشیفتگان جنسی اغلب از رابطه جنسی به عنوان سلاح استفاده می کنند. اگر آنها بخواهند شما را مجازات کنند (به هر دلیلی)، ممکن است این کار را با رابطه جنسی انجام دهند. به عنوان مثال، آنها ممکن است از داشتن رابطه جنسی به استثناء زمانی که خودشان بخواهند، خودداری کنند. علاوه بر این، آنها از برقراری پیوند محکم با شریک زندگی شان به عنوان راهی برای محافظت از عواطف خود در مقابل یک فروپاشی بالقوه خودداری می کنند. و این باعث می شود که رابطه جنسی اساس اصلی رابطه باشد.

 

آخرین ویرایش در 06/08/1398

به اشتراک بگذارید

نویسنده

Super User
برای ارسال نظر وارد سایت شوید